תשלום מס שבח, מוטל על כל אדם, אשר מוכר זכות במקרקעין בישראל, מבלי הקשר אם הוא תושב ישראל או תושב חוץ. בגלל שמדובר על מס גבוה במיוחד, אשר נגרם בשל מכירת  נכס נדל”ן בסכום גבוה, יש להתייעץ עם עורך דין הבקיא גם במיסוי נכסים.  עורך דין,  מס שבח, אשר בקיא גם בנושא זה, יוכל לבחון לעומק את היבטי המיסוי במקצועיות עוד לפני שהלקוח שהוא מייצג בעסקת נדל”ן יחתום על חוזה מכר.

יש לחשב לפני ביצוע כל עסקת נדל”ן, את תכנון המס האופטימאלי, מה שיסייע למוכר הנכס, להתנהל באופן מושכל מול חבות המס. יש להתייעץ עם עורך דין מקרקעין הבקיא בכל נושא מיסוי מקרקעין על מנת שיוכל לסייע גם במיצוי הזכויות. יש לציין כי מכירת דירה מזכה, בהתאם להגדרה בסעיף 49 לחוק המקרקעין, עשויה לזכות בפטור מלא ממס שבח, או לחלופין, עסקה זו, עשויה לחייב בשיעור מס של 25%. את כל המידע הזה, יוכל לתת לכם בדיוק רב, עורך דין מס שבח, שכבר סייע ללקוחות רבים בתשלום מופחת לאחר שבדק את הנתונים של כל עסקה לעומק.

מס שבח מוטל על מי שמוכר זכות במקרקעין

יש לדעת, כי מס שבח, יוטל על מי שמוכר זכות במקרקעין.  יש לציין כי רק באזורים מסוימים כמו יהודה ושומרון, יש אבחנה בגובה המיסוי של מס שבח ומס רכישה, אם מדובר במוכר נכס נדלני שהוא תושב חוץ.  ישנם משרדי עורכי דין,  אשר מומחים בבחינה וניסוח הסכמים של היבטי מס, אשר כוללים הסכמי קומבינציה והסכמי תמ”א 38 ועוד. על מנת להיות בטוחים מה עליכם לשלם, פנו אל עורך דין מס שבח בעיר שבה אתם מעוניינים למכור נכס, כך תדעו מה ניתן לשלם וכיצד להפחית את מס השבח ואם ניתן בכלל.

בדיקת גובה תשלומי מס שבח ורכישה במשרד עורכי דין מוביל  

שוויו של הנכס הנמכר, מושפע לעיתים אף משווי זכויות בניה אותן ניתן לממש ולבנות לאחר רכישת הנכס. במקרים אלו, רשות המיסים ממסה את הנכס בהתאם לשוויו המלא לרבות זכויות הבניה העתידיות שניתן לבנות עליו. כלומר, אם מדובר על נכס שיש בו זכויות בנייה נוספות, מחיר הנכס יהיה עם הזכויות הנוספות אשר לא נוצלו, אם בכלל או אם במלואן דבר אשר יכול להשפיע על גובה המס אשר תידרשו לשלם. רק עורך דין מס שבח, הוא זה אשר יוכל לתת לכם הערכה נכונה ומדויקת על גובה המיסים שתצטרכו לשלם. אם המס לא יתוכנן נכון, המוכר יהיה בהפסד של אלפי שקלים פחות ממה שתכנן במכירת הנכס.

על מנת לחסוך מכם כל מיני שאלות ותהיות, משרד עורכי הדין שובלי ושות’, יוכל לסייע לכם בכל נושא תשלום מס שבח, מס רכישה ולתכנן לכם נכון את העסקה. המשרד יוכל לסייע לכם גם בעריכת שומה עצמית עבור מס שבח או מס רכישה. זו אחת הסיבות העיקריות שעליכם לפנות אל עורך דין מס שבח, כך שתדעו לאן פניכם מועדות במכירת נכס.

מזכר זה הינו מידע כללי בלבד, הוא אינו חוות דעת משפטית או ייעוץ משפטי אין להסתמך עליו ואין בו כדי להחליף ייעוץ משפטי פרטני.

Recommended Posts

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment